23 Mayıs 2013 Perşembe

Milli Piyango İdaresi Balıkesir Şube Müdürlüğü Telefon ve Adresleri


Milli Piyango İdaresi Balıkesir Şube Müdürlüğü Telefon ve Adresleri
Balıkesir Şube Müdürlüğü
Cumhuriyet Cad.No:20  BALIKESİR
Tel: 0(266) 243 72 44

İDARİ YAPI
İdarenin Merkez Teşkilatı ana hizmet, danışma ve denetim birimlerinden, Taşra Teşkilatı ise 18 ilde 23 şubeden oluşmaktadır.
İdarenin karar organı Yönetim Kuruludur. Yönetim Kurulu Genel Müdür, iki Genel Müdür Yardımcısı, Başbakanın önerisi ile atanan bir, Bakanın önerisi ile atanan iki üye olmak üzere altı kişiden oluşur. Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdürdür.
Milli Piyango İdaresi, kanunlarla belirlenen faaliyetlere kaynak sağlamak, piyango, hemen-kazan, sayısal loto ve benzeri oyunları tertip etmek ve çekiliş düzenlemek, talih oyunları ve işletmelerini denetlemek, karşılığı nakit olmayan her türlü piyangonun tertip ve çekilişine izin vermek ve denetlemek üzere kurulmuştur.

Milli Piyango İdaresi Görevleri

3670 sayılı kanun ile kurulan Milli Piyango idaresinin görevleri 320 sayılı kanun hükmünde kararname ile belirlenmiştir. Buna göre Piyango idaresinin görevlerinin başında piyango biletlerini basmak, piyango, sayısal loto, şans topu, on numara, hemen-kazan planlarını hazırlamak, bu oyunları uygulamak ve ikramiyelerini dağıtmak gelir. Ayrıca bu kanunla her türlü eşya piyangosu şans oyunları ve müşterek bahis benzeri oyunları düzenleme yetkisi ile denetimi piyango idaresinin görevidir. Piyango idaresi buna ilaveten uluslararası kuruluşlarda Türkiye'yi temsil etmek ve bunlarla ortaklıklara girip işbirliği yapma yetkisine sahiptir (*)
Kısaca her türlü şans oyunu düzenleme ve denetleme ile bu konuda Türkiye'yi temsil edip, ortaklıklara girip işbirliği yapma yetkisine sahiptir.
(*) 45. Resmi Gazete, T. 1 Haziran 1993, Sayı 19834, s. 1.
İdare Gelirlerinin Dağıtımı
Çeşitli yasalarla yapılan düzenlemelere göre İdare'nin gelirleri şuralara dağıtılmaktadır:
Gayrisafi hasılatın % 10'u Tanıtma Fonu'na,
Aylık hasılatın % 1'i Sosyal hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna,
Aylık gayrisafi hasılatın % 2'si "Europalia" Festival Fonuna, (31 Aralık 1996 tarihinden itibaren kaynak aktarımı son bulmuştur.)
Karın % 5'i Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu'na,
Karın % 95'i Savunma Sanayii Destekleme Fonu'na.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

çağrı merkezi müşteri hizmetleri çağrı merkezi google atom sitemap